Vozol

Vozol Nedir?

Tek kullanımlık, Elektronik cihaz olan, güvenlik standartlarına uygun şekilde yüksek kalitede ve üstün performanslı cihazdır. Gerek duman yoğunluğu gerek aroma gerekse de nikotin oranı ise beklentileri yüksek seviyede karşılar.  Puff bar gibi elektronik sigara olarak geçer. 

Filtreleri Göster

Gösterilen sonuç sayısı: 6

Gösterilen sonuç sayısı: 6

Vozol (Kullan At) Sigara Kullanımı

Vozol, Sigara tiryakileri için üretilen elektronik sigaraların farklı türleri vardır. Bunlardan bazıları, marka isimleri özdeşleşmiş seçeneklerdir. Vozol da bunlardan biri olup, ülkemizde en fazla tercih edilen türlerinden biridir.

Sigaranın sağlığa olan olumsuz etkilerinden korunmak isteyen, ancak sigarayı bırakmayı başaramayan çok sayıda kullanıcı olduğu bilinen bir gerçektir. Bu kişilerin sigarayı bırakamamasının temel nedeni, nikotinin vermiş olduğu keyif ve hazdır. Dolayısıyla sigara tiryakileri için bir noktada önemli olan nikotindir.

Nikotine kısmen daha zararsız bir yolla ulaşmak, sigarayı bırakmayı kolaylaştırır. Vozol, gerçek sigara keyfine benzer bir deneyim sağlayarak, tiryakilerin en önemli tutkularını devam ettirmelerini de mümkün kılar.

Vozol Avantajları ve Dezavantajları

Vozol tarafından sigara tiryakileri için geliştirilen ürünler, tütün dumanı ve zararlı kimyasallardan tamamen arındırılmıştır. Klasik sigaraya kıyasla çok daha az zararlı kabul edilen bu ürünler sağlık açısından daha az zararlı olarak kabul edilir.

Farklı bileşenlerden meydana gelir bu ürünler şu şekilde sıralanabilir:

 • Buharlaştırıcı
 • Batarya
 • Likit bölümü

Çalışma prensibi ise diğer  modeller gibidir. Bataryası dolu olan cihaz, bataryadan aldığı elektrikle likidi buharlaştırır ve kullanıcılara iletir. Cihazların kapasiteleri puff sayısı ile belirlenmiştir.

 • Tek kullanımlık olan bu cihazlara likit dolumu yapılamamaktadır.

Vozol Avantajları

Kendi içerisinde farklı seçeneklere sahiptir. Markaya ait cihazların modellerine göre nefes sayısı, batarya kapasiteleri, batarya dolu süreleri ve duman yoğunlukları farklılık gösterir. Ayrıca aynı aromaya sahip olan cihazların yaşattıkları deneyim ve verdikleri tat dahi farklıdır.

Vozol Dezavantajları

Farklı ürün seçeneklerine sahiptir. Vozol 20000 seviyesine kadar farklı kapasitelerde olan ürünlerin kullanım süresi farklılık gösterir.

Tercih edilecek kapasiteye göre 5-30 günlük kullanım deneyimi sağlayabilir. Yoğun olmayan kullanımlarda süre daha da uzun olabilir.

Türkiye’de üretilen cihazlarının özellikleri aşağıdaki gibidir:

 • Nikotin oranı %5 mg seviyesindedir. Ancak farklı oranlara sahip seçeneklerde bulunur.
 • Pil kapasitesi, cihazlara göre farklılık gösterir. Ortalama batarya kapasitesi 500 mAh şeklindedir.
 • Tek kullanımlık ürünlerdir ve sonradan dolum yapılması mümkün değildir.
 • Likit kapasitesi ortalama 15 mililitredir. 20 ml kapasiteye sahip seçenekler olduğu gibi 14 ml kapasiteli cihazlar da vardır.
 • Çekim sayısı 5000 ile 12000 arasında değişir.
 • Duman yoğunluğu beklentileri karşılayacak seviyededir.
 • Ürün şekli ve boyutları, modellere göre farklılık gösterir.

Vozol Aroma Çeşitleri

Kullanıcıların nikotin ile gerçek sigara keyfine benzer deneyim yaşamasını sağlarken, likitlerdeki fark aromalarla bu deneyimi daha kaliteli hale getirir. Özellikle içim sırasında boğazda bıraktığı tat ile bu aromalar, kullanıcıları adeta kendisine hayran bırakır.

Farklı damak tatları dikkate alınarak sunulan çok sayıdaki seçenek, kullanıcıların kendi zevklerine uygun ürünleri kolay bir şekilde bulmasına imkan verir.

Yaygın olarak tercih edilen Vozol aroma seçenekleri şu şekildedir:

 • Bluerazz Lemon: Limon ve böğürtlenin kombinasyonundan oluşan bir aromadır. Ferahlatıcı ve tatlı etkisi ile dikkat çeker.
 • Dragon Fruit: Dragon meyvesi veya dilimizdeki karşılığı ile ejder meyvesi aromasının olduğu seçenektir. Tatlı ve hafif ekşimsi aromalar, boğazda eşsiz bir tat bırakır.
 • Cedar Berries: Taze meşe çileklerinin aromasıdır. Farklı meyve notaları arayanlar için sunulan ideal seçeneklerden biridir.
 • Watermelon Ice: Karpuzun tazeliğini ve tatlılığını sunan seçenektir. Ferahlatıcı bir etkiye de sahiptir. Fresh bir tat arayanlar için uygun alternatiflerden biridir.
 • Red Mojito: Naneli mojito kokteylinden tadını alır ve ferahlatıcı bir etki yapar.
 • Forest Berry: Orman meyvelerinin karışımından oluşan tadın en güzel örneklerindendir.
 • Green Blast: Kivi, üzüm ve yeşil elmanın karışımından oluşan bir tada sahiptir.

Genel olarak farklı meyvelerin tatlarından oluşur. Bazı seçenekler, birkaç meyvenin birlikte kullanılması ile oluşturulmuştur.

Dijital cihazlarda kullanılan likitlerin en önemli özelliği aromalarıdır. Vozol, bu noktada farklı bir seviyededir ve kullanıcıların beklentilerine uygun çok sayıdaki seçeneği sunmaktadır.

Vozol hakkında en çok merak edilen soruların cevapları

Vozol ürünleri ile ilgili merak edilen sorular ve bunların yanıtları aşağıda yer almaktadır.

İçerisinde Nikotin Var Mı?

Vozol içerisinde belli oranda nikotin vardır. Ortalama olarak her üründe %5 oranında nikotin bulunur.

Vozol, Sigarayla Aynı Keyfi Verir Mi?

Gerçek bir sigara deneyimini olabildiğince güvenli şekilde yaşatmayı hedefleyen bir üründür. Gerçek sigaraya yakın bir deneyim sağlar.

Vozol Fiyatları

Model: Fiyat
Vozol 30000 fiyatı: 315 TL
Vozol 5000 fiyatı: 500 TL
Vozol 60000 fiyatı: 520 TL
Vozol 10000 fiyatı: 560
Vozol 12000 fiyatı: 600 TL