IQOS Modelleri

İQos, Philip Morris International (PMI) tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülen bir ısıtılmış tütün ürünüdür. Geleneksel sigaraların aksine tütünü yakmadan ısıtarak nikotin salınımı sağlar.

Filtreleri Göster

Gösterilen sonuç sayısı: 23

Gösterilen sonuç sayısı: 23

Genel Özelliklerine Göre İQOS Modelleri

Çalışma prensibi, özel olarak tasarlanmış tütün çubuklarını, duman ve kül üretmeden belirli bir sıcaklıkta ısıtmaya dayanıyor. Bu işlem, kullanıcılara nikotin teslim ederken geleneksel sigara dumanında bulunan bazı zararlı kimyasalların oluşumunu azaltıyor.

Cihaz, tütünü yakarak değil, ısıtarak işlediği için kullanıcılarına, daha temiz bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

Sigara içmenin sağlık üzerindeki olumsuz etkilerini azaltma potansiyeline sahip. Cihaz, artık dünya genelinde farklı ülkelerde pazarlanıyor ve sigara içenler arasında popüler bir alternatif haline geliyor.

Sigara dumanının aksine en iyi tütünler ile  yakmadan ısıtarak nikotin açığa çıkaran bir sistem üzerine kurulu. Bu teknoloji, ısıtmalı tütün ürünü ( elektrikli sigara) olarak biliniyor. Kullanıcılarına, geleneksel tütün içmenin bazı özelliklerini sunarken sigara dumanının oluşturduğu zararlı maddelerin bir kısmını azaltmayı hedefliyor

Teknik Özellikleri

  • İçerisindeki ısıtıcı bölümde belirli bir sıcaklığa kadar ısıtılıyor.
  • Bu sayede tütünün dumanı yerine aerosol bazlı buhar üretiliyor.
  • İLUMA serisinde  TEREA çubukları kullanılabilir.

Bazı araştırmalar,  sigara dumanında bulunan zararlı kimyasalların birçoğunu içermediğini ortaya koydu. Bu durum, kullanıcılar için daha az sağlık riski anlamına geliyor.

Ek olarak iqos’un sosyo-ekonomik etkileri de göz ardı edilemez. Bu tür yenilikçi ürünlerin piyasaya sürülmesi, tütün endüstrisinin yapısını ve tüketici davranışlarını önemli ölçüde değiştiriyor.